petr-zantovsky
Nebát se a nelhat!
Nebát se
a nelhat!
Petr Žantovský státní vyznamenání

P. Žantovský do Senátu

Senátní obvod č. 42 – Kolín

* 1962, novinář a VŠ pedagog, od roku 2012 stálý autor a komentátor portálu Parlamentní listy, nestraník za SPD

pl
spd

Vážené dámy a vážení pánové, přátelé minulí, dnešní i budoucí,

Dovoluji si vás oslovit touto webovou stránkou, která bude provázet mé kroky příštích několik měsíců z důvodu výše zmíněné kandidatury do Senátu. Když budete tak laskavi a věnujete jí pozornost, pak v kapitole Program najdete vše podstatné, s čím do voleb jdu a co chci voličům předestřít jako myšlenky pro dnešek nejpodstatnější. V kapitole Reference najdete vyjádření řady významných a respektovaných osobností našeho veřejného života, které se mě rozhodly ve volbě podpořit. V ostatních kapitolách najdete rozmanité fotodokumenty, údaje o mém životopise a autorském díle, to spíš jen pro přehled. Také jsem tam záměrně umístil i kompletní kontakt na mne včetně telefonu, adresy a mailu. Prosím jen, když budete mít pocit, že se mnou chcete o něčem společně mudrovat, použijte ten mail. Je nejspolehlivější a na každý obratem odpovídám. U telefonu to není jisté, je často vypnut  z pracovních důvodů. A konečně web obsahuje a bude obsahovat aktualizované soubory mých článků reagujících na přicházející dění, záznamy televizních besed popř. zvukové podcasty. Když někoho z vás napadne, jak stránku zlepšit. budu vám jen a jen zavázán.

Budu rád, když mě v tom  nenecháte samotného a půjdete se mnou. Věřte mi, má to smysl!

pl
spd
Petr-Zantovsky-do-Senatu-volby-2020
REFERENCE

Vážím si:
Člověka, co jde vždycky rovně a neuhýbá,

Člověka, který umí držet slovo a nebojí se výhrůžek,

Člověka, který nehledí na svůj prospěch,

Člověka, co dovede za všech okolností chránit pravdu,

Člověka, co dokáže nezištně pomáhat druhým,

Vážím si – Petra Žantovského.

Byly doby, kdy byl Senát považován pouze za zbytečnou instituci.

Dneska už jsme mnohem dál. Ze Senátu se stává instituce nebezpečná.

Poté, co se do něho stáhli snad všichni neúspěšní kandidáti na prezidenta, vychází ze Senátu řada iniciativ, které naši zemi poškozují. Je třeba, aby v Senátu zasedli lidé, jako je Petr Žantovský, pokud má horní parlamentní komora zase sloužit demokracii, to znamená vůli většiny.

Pokud dnes něco opravdu potřebujeme, pak je to svoboda slova. Ne ta ideologická, ale skutečná bez předsudků. Petr Žantovský je jeden z našich nejlepších odborníků na média a jeho analýzy mají hlavu a patu. Nebojí se, je vždycky konzistentní a z politiky si neudělá trafiku. Navíc mohu potvrdit, když jsem stál vedle něj při předávání státních vyznamenání, že je opravdu figurou nepřehlédnutelnou. Ten se v šedi Senátu rozhodně neztratí.

Petra Žantovského znám jako vysoce vzdělaného a pracovitého žurnalistu, historika, pedagoga a politického analytika bytostně souznějícího se západními demokratickými tradicemi, s racionálním a konzervativním přístupem k problémům a rozvážným rozhodováním. Jeho vstup do politiky vnímám jako potřebné obohacení veřejné debaty a kdyby kandidoval v mém obvodě, volil bych ho bez ohledu na to, za kterou stranu.

ROZHOVORY

Dualóg. Diskuse o aktuálních otázkách české politiky na slovenském Slobodném vysielači. Moderují: Petr Žantovský a Stanislav Novotný.

 

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist